Kredyt dla osób pracujących za granicą - poradnik

Przy ubieganiu się o kredyt w polskim banku trudności mogą mieć osoby, które są zatrudnione na podstawie umów zagranicznych lub kontraktu. Od osób ubiegających się o kredyt bankowy wymaga się posiadania stałego źródła dochodu. Oznacza to, że muszą być w stanie wpłacać na polskie konto bankowe regularne dochody w złotych polskich. Klienci muszą również przedstawić dowód stałego zamieszkania w Polsce. Oznacza to, że jeśli jesteś jednym z dwóch milionów Polaków pracujących za granicą, nie będziesz mógł otrzymać kredytu w polskim oddziale banku ani w polskiej walucie. Mimo że szanse na uzyskanie kredytu w oddziale banku są niewielkie, nie są one niemożliwe, jeśli weźmie się pod uwagę pewne czynniki. Łatwiej będzie uzyskać kredyt pozabankowy.

Jak uzyskać kredyt bankowy pracując za granicą?

Ubieganie się o kredyt wspólnie z małżonkiem, który jest obywatelem polskim i zarabia w złotych polskich, to najlepszy sposób na uzyskanie zgody banku. Musicie mieć następujące warunki:

  • Polski adres zamieszkania
  • aktywny polski numer telefonu
  • Konto bankowe w polskim oddziale
  • Zaświadczenie o regularnych dochodach wraz z tłumaczeniem na język polski
  • Potwierdzenie zatrudnienia u jednego pracodawcy przez okres co najmniej sześciu miesięcy
  • Wyciągi bankowe z wpływami za okres minimum trzech miesięcy.
  • Zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach

Polskie banki zazwyczaj udzielają kredytów w walucie, w której uzyskiwany jest dochód. Jednak nie wszystkie banki oferują możliwość wdrożenia procedury dla dochodów zagranicznych. Twoja sytuacja finansowa zostanie również oceniona w zagranicznych odpowiednikach BIK: angielskim Equifax, niemieckim Schufa i włoskim CRIF.

Więcej na temat finansów, inwestycji i księgowości dowiesz się na https://ksiegowy360.pl/

Kredyt za granicą

Osoby z dochodami zagranicznymi mogą zaciągnąć pożyczkę w instytucji pozabankowej

Polacy, którzy pracują za granicą, są częściej obsługiwani przez instytucje pozabankowe. Pożyczki pozabankowe pozwalają Polakom osiągającym dochody za granicą uzyskać pożyczkę w złotówkach. Nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń czy gwarancji. Instytucje będą wymagały dokumentów, wyciągów bankowych, zaświadczeń o stałych dochodach i wyciągów z konta. Proces ten nie ogranicza jednak dostępu do oferty dla osób, które mają zaciągniętą w firmie pożyczkę chwilówkę. Pożyczki pozabankowe są bardziej skomplikowane, ale dają większe szanse na dostosowanie się do potrzeb klienta i uniknięcie kosztownego oprocentowania.