Kredyt dla zadłużonych? Tak to możliwe!

Mogłoby się wydawać, że osoby tkwiące w zadłużeniu nie mają zbyt wielkich szans na zaciągnięcie kolejnego kredytu. W rzeczywistości jednak banki mają do zaoferowania wiele ciekawych możliwości również dla takich klientów. W niektórych przypadkach możliwe jest wzięcie kredytu nawet wówczas, gdy w sprawie dłużnika swoje czynności rozpoczął już komornik sądowy.

Na samym początku trzeba ustalić, co dokładnie oznacza termin "osoba zadłużona". W końcu posiadając nawet niewielki kredyt w banku w pewien sposób jest się już zadłużonym. Jednocześnie takie mniejsze zobowiązania nie stanowią zwykle poważnego obciążenia finansowego ani przeszkody przed zaciągnięciem kolejnego kredytu. W tym przypadku mówimy zatem o nieco gorszych sytuacjach. Chodzi o ludzi, którzy tkwią w spirali zadłużenia, całkowicie niszczącej ich sytuację finansową. W takich przypadkach dochodzi negatywna opinia w Biurze Informacji Kredytowej. Praktycznie wszystkie dochody są natychmiast zajmowane na poczet spłaty dotychczasowych zobowiązań. Osoby w tak ciężkiej sytuacji nie mają właściwie szans na otrzymanie standardowego kredytu w banku.

Nieruchomość - zabezpieczenie zadłużonych

 

O ile banki nie chcą raczej słyszeć o współpracy z takimi osobami w kwestiach zwykłych kredytów, o tyle na rynku znajdziemy wiele innych możliwości. W dość dobrej sytuacji są osoby, które mogą wnieść do kredytu własną nieruchomość jako jego zabezpieczenie. Wówczas banki są znacznie bardziej chętne do nawiązania współpracy z taką osobą.

nieruchomość pod zastaw

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Teoretycznie propozycją dla osób zadłużonych jest kredyt konsolidacyjny. Polega on na wykupieniu przez bank wszystkich zobowiązań finansowych dłużnika i skonsolidowaniu ich w jeden kredyt. Spłacanie jest dzięki temu znacznie łatwiejsze, nie trzeba bowiem martwić się o opłacanie rat w kilku różnych miejscach i na odmiennych warunkach. Banki przyznają wówczas też atrakcyjnie oprocentowanie i wydłużony czas spłaty. Niestety, w większości przypadków kredyty konsolidacyjne również nie są dostępne dla osób z negatywną historią kredytową.

Pożyczki bez BIK - dla zadłużonych?

Z kiepską historią kredytową ciężko jest zwrócić się również do firm pożyczkowych. Co prawda reklamują się one hasłami "pożyczki bez BIK", ale w rzeczywistości także badają one zdolność i historię kredytową swoich klientów. Na rynku nadal znajduje się jednak kilka kredytów dostępnych dla osób zadłużonych.

Kredyty dla zadłużonych - oferty

  1. Pierwsza propozycja to oferta Rapida Money. Do wzięcia pożyczki potrzebny jest tu jeden poręczyciel. Kwota może wynosić od 2500 do 25 000 zł, zaś okres kredytowania od 12 do 48 miesięcy.
  2. Ofertę dla osób zadłużonych przygotował też Profi Credit. Na okres od 6 do 36 miesięcy można tu pożyczyć do 25 000 zł. W przypadku kwoty poniżej 9000 zł nie trzeba przedstawiać zaświadczenia o dochodach.
  3. Hapi Pożyczki to oferta dla osób zadłużonych, z której można skorzystać przez internet. Maksymalna kwota to 15 000 zł, a czas kredytowania wynosi do 36 miesięcy.
  4. Żadnych wymagań nie trzeba spełniać w przypadku pożyczki w Feniko.pl. Jest to propozycja nawet dla osób bez dochodów, z dużymi zobowiązaniami oraz z komornikiem sądowym. Jedyną wadą jest stosunkowo niska kwota kredytu – maksymalnie 1000 zł.
  5. Osoby posiadające nieruchomość pod zastaw mogą też zaciągnąć spory kredyt w jednym ze SKOK – ów na Śląsku.