Kredyt oddłużeniowy to opcja dla ludzi, którzy mają kłopoty ze spłatą dotychczasowych zobowiązań. Różni się od standardowego kredytu konsolidacyjnego (kilka zobowiązań jest łączone w jedno, co pozwala uzyskać niższą ratę). Trzeba zaznaczyć, że jest to szansa dla ludzi, które nie mają żadnych opóźnień w spłatach oraz posiadają pozytywną historię kredytową. Kredyt oddłużeniowy to wariant dla osoby, która jest zaś poważnie zadłużona.
Czy taki kredytobiorca ma szanse na dodatkowy kredyt? Na pewno nie w standardowym banku. Szanse na otrzymanie pomocy finansowej stwarzają jednak SKOKi. Jedna z tych instytucji oferuje kredyt oddłużeniowy na spłatę zaległych rat. Taką pomoc można uzyskać nawet w przypadku komornika sądowego czy windykacji. Jest on przeznaczony dla osób z całego kraju. Nie ma tutaj żadnych opłat wstępnych. Kredyty można uzyskać na kwotę do 70% wartości nieruchomości.
Kto może otrzymać kredyt oddłużeniowy?
Aby otrzymać kredyt należy posiadać stałe dochody, które gwarantują regularne spłacanie rat. Poza tym należy przedstawić nieruchomość będącą zabezpieczeniem. Trzeba zaznaczyć, że jej właścicielem może być tak naprawdę dowolna osoba, która przystąpi z nami do umowy.
Jak otrzymać kredyt oddłużeniowy?
Procedura jest bardzo prosta. Najpierw należy wypełnić zapytanie. Następnie następuje analiza wskazanych danych. Trzeba zaznaczyć, że konieczne jest również przesłanie wymaganych dokumentów, spotkanie z konsultantem oraz złożenie wniosku kredytowego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to potem pozostaje tylko już wypłacić kredyt oddłużeniowy w siedzibie SKOKu.
Kredyt oddłużeniowy - najczęstsze pytania
Wiele osób zastanawia się czy posiadając na swojej głowie komornika sądowego także można starać się o tego typu kredyt. Trzeba zaznaczyć, że nie ma żadnych przeszkód. Tak jak już zostało wspomniane powyżej, warunkami do utrzymania pomocy finansowej są uzyskiwanie stałych dochodów oraz przedstawienie nieruchomości, która będzie stanowiła zabezpieczenie.
Często pada także pytanie czy kredyt oddłużeniowy może występować bez jakichkolwiek zabezpieczeń. Warto podkreślić, że w przypadku kredytu do 30 000 zł nieruchomość nie musi stanowić zabezpieczenia tego zobowiązania. Trzeba jednak zaznaczyć, że wtedy do umowy musi przystąpić druga osoba z odpowiednią zdolnością kredytową oraz stałymi dochodami.
Kredyt oddłużeniowy - co można spłacić?
Warto wiedzieć, że spłacane mogą być zaległe pożyczki bankowe, kredyty bankowe, chwilówki, pożyczki pozabankowe, kredyty lub pożyczki w SKOKach, karty kredytowe oraz kredyty albo pożyczki w bankach spółdzielczych.
Czy dochód musi być oficjalny?
Osoby, które zarabiają na czarno zastanawiają się czy muszą posiadać oficjalne dochody. Niestety, jest to konieczność, aby otrzymać pomoc finansową. Na tej podstawie sprawdza się czy dana osoba będzie w stanie regularnie spłacać miesięczne raty, a praca na czarno tego nie gwarantuje.
Jaka jest maksymalna kwota kredytu oddłużeniowego?
Warto zaznaczyć, że kredyt oddłużeniowy jest przyznawany do 70% wartości nieruchomości. To powoduje, że tak naprawdę nie ma górnej granicy kredytu, ponieważ zależy ona od przedstawionego zabezpieczenia.
Kredyt oddłużeniowy w normalnym banku - czy jest taka możliwość?
Standardowe banki oferują jedynie kredyty konsolidacyjne dla osób posiadających pozytywną historię kredytową. Niestety ludzie zadłużeni, którzy dodatkowo posiadają komornika, nie mają szans otrzymać takiego wsparcia.
Brak nieruchomości a kredyt oddłużeniowy
Decydując się na wniosek o kredyt powyżej 30 000 zł trzeba wskazać nieruchomość, która będzie stanowiła zabezpieczenie. Warto jednak podkreślić, że właścicielem nieruchomości może być tak naprawdę dowolna osoba. Musi ona jednak przystąpić z nami do umowy oraz posiadać stałe, udokumentowane dochody.
Zostaw komentarz