Ranking kredytów gotówkowych
2 grudnia 2016 Ranking kredytówW ostatnim czasie kredyty gotówkowe cieszą się rosnącą popularnością. Sięga po nie coraz większa grupa Polaków i robimy to coraz częściej. Trudno się jednak temu dziwić, mamy bowiem do czynienia z prostą formą szybkiego pozyskania środków finansowych i to na dowolnie wybrany cel. Nie bez znaczenia jest i to, że sam poziom stop kredytowych jest dość niski, a tym samym mamy do czynienia ze stosunkowo tanimi kredytami. Są to zresztą rozwiązania o wiele bezpieczniejsze niż pożyczki gotówkowe oferowane przez parabanki, choć i przed ich wyborem dobrze zapoznać się z propozycjami, jakie oferuje nam rynek.
Ranking kredytów gotówkowych
Ranking kredytów gotówkowych to wyjątkowo atrakcyjne narzędzie, pozwala bowiem na wstępne wyselekcjonowanie najciekawszej oferty tak, aby można było zapoznać się z jej warunkami. Zazwyczaj tworzy się go co miesiąc, można więc mieć pewność, że będą dotyczyć aktualnych propozycji banków.
Kredyt gotówkowy online – wygoda i oszczędność
Inną zmianą, z którą mamy do czynienia w ciągu ostatnich kilku lat jest rosnąca popularność kredytów gotówkowych on-line. Tu za największy atut uznaje się ich komfort, mamy bowiem do czynienia z procedurą, która nie wymaga od nas nawet wychodzenia z domu. Jeśli wniosek do banku zostanie przez nas wypełniony prawidłowo, na kredyt można liczyć nawet w ciągu trzech godzin.
Na co zwracać uwagę poszukując dobrego kredytu gotówkowego?
1. Wysokość oprocentowania
Określenie to definiuje koszt, z jakim wiąże się udostępnienie nam przez bank pieniędzy. Najczęściej mówi się o niej jako o procencie od pożyczonej przez nas sumy i mierzy się ją w ujęciu roboczym. Im niższe oprocentowanie, tym lepiej.
2. Prowizja za udzielenie kredytu
Prowizja jest określana jako forma wynagrodzenia za świadczoną usługę. Najczęściej jest to procent od pożyczonej kwoty i jest uzależniony od wysokości kredytu.
3. Całkowite RRSO
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest informacją o całkowitym koszcie kredytu, z jakim musimy się liczyć. Najczęściej wyraża się ją jako procent od całkowitej kwoty kredytu przy przyjęciu stosunku rocznego.
4. Maksymalna kwota kredytu
Jest określana odgórnie jedynie przez część banków. Tu kluczowe znaczenie ma nasza zdolność kredytowa.
5. Maksymalny okres kredytowania
To właśnie okres kredytowania zazwyczaj przesądza o tym, jak wysokie będą spłacane przez nas raty. Im jest dłuższy, tym są one mniejsze, często jednak wpływ na jego ustalanie mają czynniki, na które nie mamy wpływu takie, jak choćby nasz wiek.
6. Formalności
Bank wymaga przede wszystkim dowodu, który stanowi potwierdzenie tożsamości, często jednak należy dostarczyć także zaświadczenie o zatrudnieniu i wynagrodzeniu. Jeśli mamy do czynienia z emerytami i rencistami, konieczne jest przyniesienie kopii dokumentu potwierdzającego przyznanie świadczeń. Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą znajdują się w jeszcze bardziej skomplikowanym położeniu, muszą bowiem postarać się o zaświadczenie, że nie zalegają z płatnościami do ZUS i US, a także o dokumenty potwierdzające wysokość ich przychodów.
7. Warunki promocyjne
Banki starają się skupić na sobie uwagę klientów, a cel ten można osiągnąć między innymi dzięki akcjom promocyjnym. Zwykle są one związane z koniecznością zdecydowania się na dodatkowe produkty bankowe, pozwala to jednak na otrzymanie kredytu na preferencyjnych warunkach. Jeśli jednak decydujemy się na skorzystanie z promocji powinniśmy zastanowić się nad tym, czy jej koszt dodatkowy nie będzie większy niż korzyści, jakie wynikają z obniżonego oprocentowania lub braku prowizji.
8. Dodatkowe koszty
Niekiedy przyznanie kredytu wymaga dodatkowego zabezpieczenia przyjmującego postać ubezpieczenia. To dodatkowy koszt, często jednak korzysta z niego nie tylko bank, ale i osoba, która decyduje się na kredyt. W ramach samego kredytu także możemy mieć do czynienia z prowizjami, które każdy z banków nalicza indywidualnie. Tu warto wspomnieć o prowizji za rozpatrzenie wniosku kredytowego oraz za jego wcześniejszą spłatę, a także za udzielenie karencji, czy też sporządzenie aneksu do umowy.
Zostaw komentarz