Ranking kredytów gotówkowych – znajdź najlepszą ofertę dla siebie

Kredyt gotówkowy to świetne rozwiązanie w obliczu większych i nieoczekiwanych wydatków. Co więcej, oprocentowanie takich kredytów jest obecnie tak niskie, jak prawdopodobnie jeszcze nigdy wcześniej. Szybka pożyczka może być zatem sposobem na uratowanie swojego domowego budżetu i uchronienie się przed poważnymi trudnościami finansowymi.

Warto jednak poświęcić nieco czasu na wybranie najlepszej dla siebie oferty. Wybór na rynku jest ogromny, ale siłą rzeczy nie wszędzie spotkamy się z dokładnie takimi warunkami, jakie będą dla nas odpowiednie. Załóżmy, że chcemy wziąć kredyt gotówkowy na 120 tysięcy złotych. Czym kierować się przy wybieraniu oferty?

Istnieje wiele czynników wpływających na koszt danego kredytu. Warto zwracać na nie uwagę i nie kierować się jedynie oprocentowaniem. Obecnie coraz chętniej zaciągamy kredyty gotówkowe, co jest w pełni zrozumiałe. Trzeba jednak robić to ostrożnie, aby nie narobić sobie tym samym sporych kłopotów.

Kredyt gotówkowy - od czego zacząć?

120 tysięcy złotych to niemała kwota. Przyjmijmy, że chcemy ją spłacać w 120 równych ratach. Trudno jest oczywiście ocenić jednakowo oferty kredytów. Na warunki, jakie zaoferuje nam bank wpływa wiele czynników. Istotna jest tu nasza sytuacja finansowa i stabilność oraz wysokość zarobków. Dla przykładu załóżmy, że klient zarabia miesięcznie 9 500 zł i posiada umowę o pracę na czas nieokreślony. W zależności od banku, kredyt może być dostępny jedynie dla osób posiadających w nim rachunek osobisty, lub dla wszystkich. W niektórych kredytach obowiązkowe jest wykupienie ubezpieczenia, w innych nie. Jeszcze dobitniej pokazuje to, jak wiele czynników wpływa na daną ofertę i jej atrakcyjność.

Kredyty gotówkowe - najlepsze oferty

Głównym parametrem na jaki trzeba uważać przy wybieraniu kredytu jest całkowita kwota do zapłaty. Oznacza ona sumę, jaką naprawdę będziemy musieli spłacić do banku – razem z odsetkami i najróżniejszymi, dodatkowymi kosztami oraz opłatami. Jest to bardzo ważne; okazuje się bowiem, że różnice pomiędzy niektórymi ofertami potrafią być pod tym względem kolosalne.

Biorąc pod uwagę stan na czerwiec 2017 roku, najtańszy kredyt gotówkowy ma do zaoferowania Deutsche Bank. Całkowita kwota do zapłaty wynosi tu 174 989 zł. Nieco droższy jest kredyt w Banku Zachodnim WBK, za który zapłacimy łącznie 180 593 zł. BOŚ Bank pobierze od nas 191 917 zł, Plus Bank 191 917 zł, zaś Nest Bank 193 254 zł. Istnieją oczywiście jeszcze droższe oferty. Wychodzi więc na to, że wybierając niewłaściwy bank można ostatecznie zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej. Doskonale pokazuje to, dlaczego tak warto poświęcić jak najwięcej czasu na znalezienie najlepszego rozwiązania.

Kredytów gotówkowych na obecnym rynku z pewnością nie brakuje. Znajdziemy dziesiątki ofert większych lub mniejszych banków. Najróżniejsze parametry i niezrozumiałe opłaty mogą nam nieco mydlić oczy, dlatego też warto oceniać ofertę właśnie pod względem całkowitej kwoty do zapłaty. Czasami może się oczywiście okazać, że nieco droższy kredyt z racji pewnych udogodnień będzie dla nas lepszy. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji oraz naszych potrzeb.